I ty patříš mezi ženy, které fitko moc nemusí? Přesto bys ráda shodila pár kilo, zpevnila zadeček a nohy? Máme tip právě pro tebe! Díky kole to může být příjemnější. Osedlej svého dvoukolého tatoše a nech přirozené reakce v těle, aby učinily svou práci. Cesta na nákupy, do práce, na poštu nebo jen tak na skok za kamarádkou ti mohou díky kolu být k užitku. Spálíš pár kalorií, provětráš hlavu od starostí a vytvaruješ si postavu. Tak proč ne?
RADA!
- Není vůbec jedno, jak šlapeš na pedály. Během jízdy se do nich opírej vždy přední částí chodidla, kterou drž mírně nakloněnou dolů.
- Kolena mají také směřovat dopředu, rovnoběžně s pedály.
- Častou chybou je tuhost a kulatění páteře, ramena i šíje by měly být uvolněny.
- Při jízdě by měla být záda natažená.
JAK POSTUPOVAT ?
Důležité je vybrat si správnou velikost a typ kola.
Při výběru velikosti ti poslouží praktické velikostní tabulky, kde si vybereš velikost ať už podle výšky jezdce nebo podle délky nohou.
Podle toho, kde budeš trávit na kole nejvíc času, zvolíš si jeho typ.
Krosový: Pro rekreační cyklisty je nejvýhodnější. Hodí se totiž jak na cesty, tak do lehkého terénu.
Trekkingový (městský): Nejideálnější volba pro jízdu městem. V Nizozemsku vlastní takové kolo snad každý. Mají blatníky, světla i nosiče. Lze je vytuningovat různými dalšími doplňky. Do terénu se ale nehodí.
Horský (MTB): Využiješ ho, pokud budeš jezdit v náročných terénech a horách mimo silnici.
DŮLEŽITÉ !
- Podle zákona musíš mít při jízdě mimo obec na hlavě přilbu, děti do 15 let ji musí mít i v obci.
- Pro bezpečnost jsou důležité reflexní prvky, ať už na oblečení jezdce nebo odrazky na kole. Ideální je kombinace obou. Také je důležité mít na kole světla vpředu, která ti posvítí na cestu ve tmě a vzadu, která včas zpozorují řidiči aut.
A na závěr trochu inspirace. Dívky, které si už co to na svém kole odjely 🙂